"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

OTWARCIE BIBLIOTEKI

Zmień rozmiar czcionki

10 kwietnia br. miało miejsce uroczyste otwarcie naszej biblioteki po remoncie. Podczas prac remontowych wykonano nową posadzkę, wymieniono instalację elektryczną oraz odmalowano ściany oraz regały.

W programie uroczystości przedszkolaki z Oddziału Zamiejscowego w Turzu Przedszkola Nr 1 w Kuźni Raciborskiej zaprezentowały program artystyczny, po którym zebrani goście mogli zwiedzić wyremontowane pomieszczenia biblioteki Otwarcie biblioteki uświetniła swoją obecnością "pisarka z prowincji" Katarzyna Enerlich. Autorka jedenastu książek, z których najbardziej znana jest seria opisująca mazurską prowincję. Urodzona w Mrągowie, a obecnie mieszkająca w pobliskiej wsi. Piękna kobieta miażdżąca pozytywną energią. Proste pozytywne podejście do spraw codziennych czyni z niej osobę uśmiechniętą, emanującą ciepłem i kobiecością. Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka, jednak kiedy podcięto jej skrzydła zwolnieniem z redakcji jednocześnie zwrócono jej wolność, zaczęła pisać. Katarzyna Enerlich jest nie tylko świetną powieściopisarką, ale jak się okazało na spotkaniu rewelacyjnym oratorem. Jak sama o sobie mówi, w życiu potrafi pisać, gotować i gadać.

Relacje z naszej uroczystości znajdują się także na stronach:

http://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/34463-katarzyna-enerlich-na-otwarcie-miejskiej-biblioteki.html

http://www.kuzniaraciborska.pl/index.php/archiwum-wiadomosci/372-uroczyste-otwarcie-odnowionej-miejskiej-biblioteki-publicznej-w-kuzni-raciborskiej

http://www.raciborz.com.pl/biblioteka-w-kuzni-po-remoncie,34812.html

http://www.tylkokuznia.info/2014/04/katarzyna-enerlich-goscia-w.html

https://www.facebook.com/tylkokuznia

http://www.raciborz.com.pl/biblioteka-w-kuzni-po-remoncie,34812.html