"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

JAK PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTOWAŁY NIEPODLEGŁOŚĆ

Zmień rozmiar czcionki

9 listopada w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyła się patriotyczna uroczystość dla przedszkolaków ze wszystkich gminnych przedszkoli zorganizowana przez Przedszkole Nr 2 w Kuźni Raciborskiej, Oddział Zamiejscowy w Turzu Przedszkola Nr 1 w Kuźni Raciborskiej oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Kuźni Raciborskiej.

Najpierw nastąpiło rozstrzygniecie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Polska, moja Ojczyzna” zorganizowanego dla dzieci w wieku lat 3-6. Na konkurs wpłynęło 370 prac z całej Polski.

Następnie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „Śpiewajmy dla Niepodległej”.

 Po konkursie dla dzieci obył się spektakl teatralny „Od Popiela do Piasta” wykonany przez Objazdowy Teatr Lalek „Pinokio” z Nowego Sącza.

Na zakończenie uroczystości o godzinie 11.11 odbyło się wspólne odśpiewanie czterech zwrotek Hymnu Państwowego w ramach akcji bicia rekordu w ilości polskich przedszkolaków i uczniów śpiewających hymn w tym samym czasie.