"Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji"

Billie Joe

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Rudach

Zmień rozmiar czcionki
4 października Biblioteka w Rudach obchodziła wspólnie z przedszkolakami z Rud Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. W swoje progi biblioteka zaprosiła znamienitych gości: dyrektora Miejskiej Biblioteki w Kuźni Raciborskiej pana Ireneusza Wojcieskiego, zastępcę burmistrza panią Sylwię Brzezicką- Tesarczyk oraz emerytowaną bibliotekarkę panią Krystynę Haider. Zaproszeni goście mieli niecodzienne zadanie, a mianowicie czytanie dzieciom z Przedszkola w Rudach. Zarówno czytający jak i słuchające dzieci spisały się znakomicie.
Cała impreza przebiegła w przyjaznej i swobodnej atmosferze. Dzieci dowiedziały się m. in jakie zbiory może im zaproponować biblioteka oraz przekonały się, że książka może mieć różną, ciekawą postać: lotniska, świata dinozaurów w formacie 3D, rozkładanek, czy bajeczek z ruchomymi obrazkami.
Drodzy rodzice pamiętajcie aby czytać dziecku codziennie, gdyż dzięki temu- w bardzo przyjemny sposób dla nas i dziecka- rozwijamy w nim wyobraźnię, język, pamięć, a przede wszystkim wzmacniamy więź rodzicielską.