"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

Znamy już wynik 28. Finału WOŚP!

Zmień rozmiar czcionki

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii! 

8 marca oficjalnie zakończyliśmy kilkumiesięczny etap naszej pracy mający na celu przeprowadzenie zbiórki 28. Finału WOŚP i Jurek Owsiak ogłosił wynik tegorocznej zbiórki – znacząco wyższy od kwoty zadeklarowanej 12 stycznia i, ponownie, absolutnie rekordowy!

Wynik 28. Finału WOŚP:

186 133 610,66 PLN

Nasz sztab w zebrał:

34 229,90 PLN

„Dziękujemy, że jesteście razem z nami i wspólnie cieszmy się sukcesem, którzy jest przecież także Waszą zasługą. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się razem zbudować, tym, że po raz kolejny zjednoczyliśmy wiele milionów Polaków ze wszystkich zakątków globu. Nie rekord jest ważny, tylko fakt, że po raz kolejny pokazaliśmy, że umiemy grać razem na świecie pełnym podziałów. Że mimo trudności i przeciwności Orkiestra zagrała od Australii, aż po Meksyk! Każda złotówka, jaka trafi na konto Orkiestry, przyniesie wymierną korzyść najmłodszym pacjentom potrzebującym najróżniejszych zabiegów i operacji. Jest to także Wasza zasługa i za to raz jeszcze najmocniej Wam dziękujemy!

Pozdrawiamy serdecznie,

Dział Obsługi Sztabów WOŚP”