"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

BIBLIOTEKA PONOWNIE OTWARTA

Zmień rozmiar czcionki

Na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Miejska biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej ponownie otwiera się dla czytelników, jednak z zachowaniem koniecznych obostrzeń.

Zasady korzystania z biblioteki:

  1. Podczas pobytu w bibliotece obowiązkowe jest dla użytkowników i bibliotekarzy zakrywanie nosa i ust poprzez użycie maseczek oraz dezynfekowanie rąk.
  2. Obowiązkowe jest zachowanie dystansu co najmniej 1,5 m między osobami przebywającymi w bibliotece.
  3. W wypożyczalni, czytelniach i innych pomieszczeniach biblioteki obowiązkowe jest zapewnienie minimum 15 m2 powierzchni na jedną osobę, z wyłączeniem bibliotekarzy, dlatego wprowadzony zostaje limit osób przebywających w bibliotece.
  4. Rekomendujemy czytelnikom wcześniejsze umówienie telefoniczne wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek.
  5. W uzasadnionych przypadkach umożliwiamy korzystanie z czytelni po zdezynfekowaniu rąk lub w rękawiczkach.
  6. Nie udostępniamy komputerów do celów rozrywkowych (gry, portale społecznościowe), umożliwiamy wydruki i kopiowanie.
  7. Zachęcamy do korzystania z zasobów cyfrowych darmowych i komercyjnych oraz z usługi „Książka na telefon”.
  8. Kontakt: 32 419 14 13 lub 512 106 861, filia w Turzu: 512 106 863 ( filia w Rudach pozostaje zamknięta z powodu remontu)