"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

Spotkanie podróżnicze: "WŚRÓD DZIKICH PLEMION ETIOPII"

Zmień rozmiar czcionki

Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej zaprasza w podróż do zupełnie egzotycznego zakątka świata. To tutaj znajduje się pewna niezwykła pustynia z lawy, będąca najgorętszym miejscem na ziemi, stąd także wywodzi się kawa, którą pija się z solą i masłem. Ale podczas spotkania poznamy też z bliska najbardziej dzikie plemiona świata i będziemy świadkami pewnej dziwnej ceremonii pasowania chłopca na mężczyznę... Posłuchamy też o plemieniu, w którym do dzisiaj wykonuje się szokujące zabiegi inicjacyjne dziewcząt. Dowiemy się też jak smakuje sfermentowany naleśnik i poznamy historię najstarszego człowieka na ziemi.

PROWADZENIE: MICHAŁ SZULIM: - autor książki "Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże" (do kupienia na stronie http://miejscezamiejscem.pl/), - wokalista zespołu PLATEAU, z którym nagrał 5 płyt i zagrał blisko 800 koncertów, - podróżnik, dziennikarz Radia Dla Ciebie, - współpracownik pisma podróżniczego "All Inclusive", - twórca bloga www.MiejsceZaMiejscem.pl

Link do spotkania https://youtu.be/OIRvEcOyrGI