"Możemy nosić chińskie ciuchy, jeździć czeskimi samochodami, patrzeć w japońskie telewizory, gotować w niemieckich garnkach hiszpańskie pomidory i norweskie łososie. Co do kultury to wypadałoby mieć swoją".

Andrzej Sapkowski

Od Barbórki do Mikołajek, czyli Salon Spotkań Autorskich w Katowicach Online 2020

Zmień rozmiar czcionki

Od 4 do 6 grudnia br. odbędzie się Salon Spotkań Autorskich w Katowicach Online. To wirtualne święto książki i czytelników, skierowane do wszystkich miłośników literatury. Szczególne zaproszenie kierujemy do mieszkańców Katowic i aglomeracji śląskiej, bowiem tu właśnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym miały odbywać się tegoroczne Targi Książki w Katowicach.

Trzydniowe święto książki to cykl internetowych spotkań z cenionymi autorami – wśród których ważną rolę odegrają twórcy z regionu śląskiego, adresowane do dorosłych ale też
i młodszych czytelników. Spotkania i rozmowy z autorami, w większości #NaŻywo, transmitowane będą za pośrednictwem kanałów Fundacji Historia i Kultura w mediach społecznościowych (Facebook i You Tube), strony internetowej Fundacji oraz patrona medialnego – portalu smakksiazki.pl. Wszystkie materiały dostępne będą dla zainteresowanych także po zakończeniu premierowych emisji.

Znakomici autorzy reprezentujący szeroki wachlarz wydawniczy, atrakcyjny program, a także wsparcie projektu przez Katowice – Miasto Współgospodarza – to warte podkreślenia atuty Salonu Spotkań Autorskich w Katowicach Online.

Ze studia zorganizowanego w znanej i lubianej księgarni wydawnictwa Sonia Draga – Miejscownik. Tygiel kulturalny nasi prowadzący łączyć się będą z autorami a publiczność będzie miała szansę na kontakt i zadawanie pytań. W charakterze prowadzących wystąpią: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska i Adam Szaja.

Pełny harmonogram wydarzeń jest już na stronie Fundacji, a zainteresowani konkretnymi publikacjami, podczas spotkań otrzymają informacje, gdzie można daną książkę kupić.

Spotkania i rozmowy z autorami, w przeważającej większości #NaŻywo, transmitowane będą za pośrednictwem profili Fundacji Historia i Kultura w mediach społecznościowych (Facebook i You Tube) oraz strony internetowej Fundacji. Wszystkie materiały dostępne będą w kanałach Fundacji dla zainteresowanych także po zakończeniu premierowych emisji.

Organizatorem Salonu Spotkań Autorskich w Katowicach jest Fundacja Historia i Kultura. Miastem współgospodarzem Salonu są Katowice, a miejscem spotkań jest katowicka księgarnia wydawnictwa Sonia Draga – Miejscownik. Tygiel kulturalny. Mecenasem Salonu jest Drukarnia Wydawnicza im. W. L. Anczyca, a partnerem merytorycznym – Biblioteka Śląska. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: rynek-ksiazki.pl, Magazyn Literacki KSIĄŻKI, portale: wydawca.com.plsmakksiazki.pl i granice.pl.